راز قیف فروش جادویی: چگونه مشتریان را جذب کرده و به مشتریان وفادار تبدیل کنیم؟

راز قیف فروش جادویی
5/5 امتیاز

راز قیف فروش جادویی! اگر به‌دنبال یافتن رازهای موفقیت در قیف جادویی فروش هستید، باید از یک رویکرد گسترده و هوشمندانه استفاده کنید. اینکه چگونه مشتریان را جذب کرده و آن‌ها را به مشتریان وفادار تبدیل کنید، یک فرآیند چند مرحله‌ای است که نیاز دارد شما برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید، ارتباط موثری با مشتریان خود برقرار نمایید و محصولات باکیفیت و جذابی به آن‎ها ارائه دهید. در این مقاله قصد داریم به سوال هرم فروش چیست؟ پاسخ دهیم و نکاتی را در راستای سفر مشتری در قیف فروش به شما یادآور شویم. در ادامه این مقاله از هلدینگ چابک (برگزارکننده دوره‌های حوزه کسب و کار) همراه ما باشید تا با رمز و راز قیف بازاریابی بیشتر آشنا شوید.

قیف فروش چیست؟

قیف فروش یک نمایش بصری از سفر مشتری (از اولین آشنایی او با کسب و کار شما تا تبدیل‌شدن به مشتری) است. در واقع، قیف فروش مسیر حرکت مشتریان بالقوه را از مراحل مختلف آگاهی تا خرید و تبدیل به مشتری نهایی نشان می‌دهد. خوب است بدانید ورودی این قیف، تمامی افرادی هستند که با محصولات یا خدمات شما آشنا می‌شوند، در حالی‌که خروجی آن، مشتریان نهایی کسب و کار شما را شامل می‌‎شوند. بدون شک تعداد ورودی‌ها بیشتر از خروجی‌ها خواهد بود. از این‌رو تلاش برای جلب و ترغیب افراد جهت خرید یا استفاده از خدمات کسب و کار اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

آشنایی با انواع قیف فروش

آشنایی با انواع قیف فروش

باتوجه به اهمیت قیف فروش در بازاریابی دیجیتال، امروزه ما شاهد وجود انواع مختلفی از این قیف‌ها هستیم که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

قیف تولید سرنخ

قیف تولید سرنخ در واقع یک استراتژی بسیار حیاتی در حوزه فروش است که به‌منظور ایجاد فرصت‌های بیشتر برای افزایش فروش و رشد کسب و کار به‌کار می‌رود. این روش، با تمرکز بر روی ایجاد و تقویت ارتباط با مشتریان و جذب مشتریان جدید، به‌منظور افزایش فرصت‌های فروش و افزایش درآمد کسب و کار انجام می‌شود. با استفاده از قیف تولید سرنخ، می‌توانید به شیوه‌های مختلفی مانند تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، ایجاد محتوای مفید و جذاب، برگزاری تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه، ارائه محتوای آموزشی و مشارکت در رویدادها و نمایشگاه‌ها، به‌دنبال جذب مشتریان جدید باشید و ارتباط با مشتریان فعلی را تقویت نمایید.

قیف محتوا

قیف محتوا از دیگر انواع قیف فروش به‌شمار می‌رود که هدف آن ایجاد استراتژی‌های کلیدی برای جلب‌توجه، تولید ترافیک و افزایش فروش است. در واقع با کمک این قیف شما بااستفاده از محتوا مشتریان را به آشنایی با کسب و کار خود دعوت می‌کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و برنامه‌ریزی جهت پیاده‌سازی اصولی قیف محتوا می‌توانید از هلدینگ چابک کمک بگیرید و از خدمات آن‎ها بهره‌مند شوید.

چگونه مارکتینگ پلن بنویسیم؟
بخوانید

قیف عرضه محصول

قیف عرضه محصول، یک قیف فروش نوین است که از آن برای ارائه و فروش محصول استفاده می‌شود. این قیف، توسط جف واکر کارآفرین مطرح جهانی توسعه پیدا کرده است که به‌طریقی جذاب و کارآمد، اطلاعات محصول را به مخاطبان ارائه می‌دهد. به‌کمک این قیف می‌توان مخاطبان را به چندین صفحه ساده هدایت کرد که هرکدام به یک جنبه از محصول می‌پردازند. ساخت قیف فروش در این روش به‌شرح زیر است:

  • ایجاد یک صفحه ابتدایی که به‌طور خلاصه اطلاعات اصلی و مهم محصول را ارائه می‌دهد.
  • احداث چندین صفحه که هرکدام شامل ویدئوهایی هستند که جنبه‌های مختلف و مهم محصول را نشان می‌دهند. این ویدئوها می‌توانند به‌شکلی جذاب و تاثیرگذار، اطلاعات را به مخاطبان منتقل کنند.
  • وجود صفحه‌ای که امکان سفارش محصول را برای مخاطبان فراهم می‌کند. این صفحه باید شامل اطلاعاتی دقیق درباره قیمت، امکانات و فرآیند سفارش باشد.
  • درست کردن صفحه‌ای که به مخاطبان تأیید می‌دهد سفارش آن‌ها باموفقیت دریافت شده است و هرگونه اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند ارسال و پرداخت را ارائه می‌دهد، سبب می‌شود مخاطبان با اطمینان بیشتری از شما خرید کنند.

کسب و کارهای فناور محور

قیف نظرسنجی

قیف نظرسنجی یک راه بسیار موثر برای هدایت افراد به قیف‌های فروش مختلف است. این روش به شما امکان می‌دهد تا از نظرات و ترجیحات مخاطبان برای هدایت آن‌ها به‌سمت بهترین گزینه‌ها استفاده کنید. به مثال زیر برای قیف فروش توجه نمایید تا بهتر با این قیف آشنا شوید.

  • صفحه نظرسنجی: این صفحه به افراد امکان می‌دهد تا در نظرسنجی شرکت کنند و نظرات خود را درباره موضوع مورد نظر ارائه دهند. این صفحه می‌تواند شامل پرسش‌های چندگانه، بخش‌های متنی یا هر نوع فرمت دیگری باشد که به پروسه نظرسنجی کمک می‌کند.
  • صفحه فشرده براساس نتایج نظرسنجی: پس از جمع‌آوری نتایج نظرسنجی، می‌توانید یک صفحه فشرده ایجاد کنید که به افراد نتایج مهم و جذاب نظرسنجی را به‌شکل خلاصه ارائه می‌دهد.
  • صفحه تشکر براساس نتایج نظرسنجی: این صفحه به مخاطبان اطلاع می‌دهد که نظرات‌شان در نظرسنجی ارزشمند بوده و به بهبود فرآیندها یا محصولات کمک کرده‌اند.

جمع‌بندی مطالب و کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم کمی درخصوص قیف فروش اطلاعات در اختیار شما قرار دهیم و نکاتی را در این خصوص بیان نماییم. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نکات انواع قیف فروش می‌توانید با کارشناسان هلدینگ چابک در ارتباط باشید و از خدمات و مشاوره‌های آن‎ها نهایت بهره را ببرید.

منابع

blog.hubspot.com

zendesk.com

activecampaign.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *