با بوم ارزش پیشنهادی، بوم کسب و کارتان را متحول کنید!

ویژگی‌های برجسته بوم کسب و کار
5/5 امتیاز

اگر به‌دنبال یک روش امن و مطمئن برای رشد و بهبود بیزینس خود هستید؛ بوم کسب و کار بهترین گزینه برای شما می‌باشد. به‌کمک بوم می‌توانید وضعیت کسب و کار خود را تا حد قابل‌توجهی تغییر دهید. این تکنیک یک صفحه‌ای راهکاری امن و مطمئن برای بهبود شرایط در هر بیزینس و شغلی می‌باشد. به‌کمک این مدل موفق به ایجاد شرایط اقتصادی بهتر در هر کسب و کاری خواهید شد.

بوم کسب و کار، چاشنی جدیدی از موفقیت را در هر بیزینس می‌تواند به ارمغان بیاورد. با بوم جزئیات، ارزش‌های مادی و مشتریان خود را در هر فعالیت شغلی بهتر می‌توانید شناسایی کنید. ابعاد جدیدی از موفقیت در انتظار افرادی است، که به‌کمک بوم به‌دنبال ایجاد نقطه امن مالی هستند. در حال‌حاضر بوم به‌عنوان یکی از ابزارهای مدیریت استراتژیست نیز معرفی شده است.

بوم کسب و کار چیست؟

با بوم ارزش پیشنهادی بنیان‌های موفقیت کسب و کار خود را متحول کنید! به زبان ساده بوم در واقع یک مدل درخصوص روند چگونگی و درآمدزایی در هر بیزینس بزرگ و کوچکی می‌باشد. همچنین به‌کمک مدل بوم کسب و کار می‌توانید جزئیات مالی ریز و درشت را به‌دقت مورد بررسی قرار دهید. این مدل به درک بهتر اجزا و داده‌ها در یک کسب و کار کمک خواهد کرد.

همچنین به‌واسطه بوم می‌توانید ایده‌های ذهنی خود را به‌راحتی تجسم و پیاده‌سازی کنید. به‌کمک این مدل کسب و کار خود را از حالت سنتی می‌توانید خارج کنید. به‌واسطه این مدل تلفیقی هر بیزینس در مسیر تجاری‌شدن قرار خواهد گرفت. بوم کسب و کار، به‌عنوان جامع‌ترین ابزار برای رشد و پیشرفت هر بیزینس معرفی شده است.

نمونه بوم کسب و کار تکمیل شده داده‌های نهایی جهت پیاده‌سازی ایده‌های جدید را در اختیار کاربر قرار خواهد داد. بوم در دنیای مدیریت و اقتصاد تحت عنوان Business Model Canvas یا همان BMC شناخته شده است. همچنین در این مدل اجزای مختلف در ۹ بخش مجزا ارائه می‌شوند. به‌واسطه این مدل، شناسایی عناصر مختلف و موثر در موفقیت کسب و کار راحت و آسان خواهد بود. هلدینگ چابک با ایجاد فعالیت‌های جامعه محور در هر کسب و کار به صاحبان مشاغل در پیشرفت شغلی بیشتر کمک می‌کند. این هلدینگ با ارائه راهکارهای امن و سودمند بستر پیشرفت هر بیزینس را فراهم می‌کند.

بررسی اصولی شکل‌گیری و توسعه مدل‌های نوین کسب و کار در ایران: چالش‌ها و فرصت‌ها
بخوانید

ویژگی‌های برجسته بوم کسب و کار

به‌کمک این مدل می‌توانید عناصر اساسی در هر کسب و کاری را به‌راحتی شناسایی کنید. همچنین این مدل به بهبود شرایط اقتصادی هر بیزینس کمک خواهد کرد. ایده‌آل‌ترین روش برای بهبود، ترسیم و ارزیابی کسب و کار مدل بوم می‌باشد‌. با این مدل می‌توانید مسیر موفقیت در هر شغلی را با موفقیت پشت‌سر بگذارید. برای تجربه مهارت‌های تخصصی جهت ارزیابی اصولی و استاندارد هر کسب و کاری شما به مدل بوم احتیاج دارید.

اجزای اصلی بوم ارزش پیشنهادی

از اجزای اصلی و ۹گانه بوم مدل کسب و کار می‌توان به بوم ارزش پیشنهادی اشاره کرد. به‌صراحت می‌توان ادعا کرد، که به‌کمک این بوم می‌توانید راز گمشده موفقیت بیزینس خود را بهتر شناسایی کنید. به‌نوعی به‌واسطه این مدل، ارزش واقعی هر داده و عنصر را بهتر می‌توانید شناسایی کنید. در دنیای پر از رقابت و تجاری امروزی، این ابزار راز جاودان موفقیت بیشتر، معرفی شده است.

بوم کسب و کار تکنیک‌ها و ارزش‌های خلق یک برند را تعیین می‌کند. خصوصا در دیجیتال مارکتینگ نیز بوم ارزش پیشنهادی، نقش کلیدی خود را به‌درستی ایفا کرده است. بوم ارزش پیشنهادی به دو بخش پروفایل مشتری و همچنین نقشه ارزش تقسیم می‌شود. این دو بخش ارتباط تنگاتنگ و کاملا مستقیم با یکدیگر دارند. برای درک بوم ارزش پیشنهادی باید تمامی عناصر را بادقت در کنار یکدیگر، مثل پازل قرار دهید.

اجزای اصلی بوم ارزش پیشنهادی

اجزای دو بخش مجزای بوم ارزش پیشنهادی شامل موارد ذیل هستند:

بخش پروفایل مشتری

  • دستاوردها یا همان Gains: راهنمای شما در مسیر موفقیت کسب و کار درک نیازها و انتظارات مشتریان می‌باشد.
  • دردها یا همان Pains: هر عنصری که می‌تواند باعث یک تجربه بد در ذهن مشتری شود؛ را حذف کنید.
  • اقدامات موثر مشتری: شما با انتخاب عناصر درست و مطمئن می‌توانید مسیر و چاشنی جدیدی برای مشتریان خود تعیین کنید.

بخش نقش ارزش

  • پدیدآورندگان دستاورد: هر محصول، خدمات و دستاوردی را باید در راستای جلب رضایت مشتری به‌کار بگیرید. باید تحت هر شرایطی حس ارزشمندی را به مشتری القا کنید‌.
  • مسکن‌های درد: در این مسیر به‌کمک ایده‌های جدید می‌توانید تجربه‌ای بهتر برای مشتری رقم بزنید.
  • محصولات و خدمات: هر محصول و خدماتی می‌تواند موجب جلب رضایت و سود بیشتر صاحبان مشاغل شود.

ایجاد یک ارزش پیشنهادی قانع کننده

یکی از علل اصلی موفقیت کارآفرینان بزرگ در دنیای اقتصادی و تجاری، ایجاد یک ارزش پیشنهادی قانع کننده می‌باشد. صاحبان مشاغل باید مخاطب هدف خود را درک کنند. همچنین در مورد بازار کار و نحوه برخورد با مشتریان باید اطلاعات جمع کنید‌. پیشنهاد فروش منحصربه‌فرد خود را باید شناسایی کنید. USP باعث متمایز شدن خدمات و محصولات شما در بازار رقابتی خواهد شد.

برند کارفرمایی چیست و چه تفاوتی با برند تجاری دارد؟
بخوانید

در مدل بوم کسب و کار بر مزایای مشتری تمرکز کنید. تحت چنین شرایطی چالش‌های موجود را به‌راحتی می‌توانید شناسایی کنید‌. ارزش پیشنهادی خود را واضح و عاری از هرگونه مبحث غیرقابل فهمی باید حفظ نمایید. با ایجاد ارزش پیشنهادی جدید و متمایز می‌توانید شانس بیشتری برای موفقیت به‌دست بیاورید‌. به‌منظور پیشبرد اهداف خود در دنیای تجاری امروزی می‌توانید از خدمات هلدینگ چابک کمک بگیرید.

این مجموعه بهترین خدمات را در جهت رشد و پیشرفت هر کسب‌ و کاری به شما صاحبان مشاغل عزیز ارائه می‌کند.

منابع

en.wikipedia.org

canvanizer.com

altexsoft.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *