مسیر راه اندازی و شروع ایده‌آل کسب و کار جدید

مسیر راه اندازی و شروع ایده‌آل کسب و کار جدید
5/5 امتیاز

راه‌اندازی و شروع یک کسب و کار جدید بدون شک چالش‌برانگیز خواهد بود اما با برنامه‌ریزی مطلوب و طی نمودن اقدامات موثر، می‌توانید به موفقیت برسید. اگر نگاهی به تاریخچه راه‌اندازی کسب و کارهای موفق بیندازید، متوجه می‌شوید اکثر آن‌ها در ابتدا صرفا ایده‌های پولساز بودند که توانستند با طی کردن مسیر پرپیچ و خم کسب و کار به موفقیت خوبی دست پیدا کنند. بدون شک برای داشتن یک کسب و کار جدید نیاز به برنامه ویژه‌ای خواهید داشت که در این راستا می‌توانید از خدمات و برنامه‌های موجود در مجموعه‌هایی همچون هلدینگ چابک بهره‌مند شوید.

وجود برنامه ویژه کسب و کارهای کوچک، فریلنسری و استارتاپ‌ها در این هلدینگ می‌تواند به شما کمک نماید که در راه‌اندازی کسب و کار جدید خود موفق عمل نمایید. در ادامه این مقاله مراحل مهمی که برای راه‌اندازی کسب و کار جدید باید آن‌ها را طی کنید را معرفی می‌نماییم. همراه ما باشید.

راه اندازی و شروع کسب و کار جدید

پیدا کردن ایده مناسب و بدون شک پولساز

اولین گام برای شروع کسب و کارهای جدید و پرسود، داشتن یک ایده خلاقانه و بازارپسند است. ایده شما باید مشکلات یا نیازهای موجود در بازار را حل یا تامین کند. قوانین شروع یک کسب و کار موفق دارای چارچوب مشخص و تعریف شده‌ای است که به شما توصیه می‌کند برای یادگیری شروع به‌کار نمایید و نه صرفا برای کسب درآمد. این قانون از آن‌جایی نشات می‌گیرد که شما بدون شک در مسیر پیش‌بردن اهداف یا پیدا کردن ایده‌های مناسب بارها شکست خواهید خورد. اگر نتوانید روحیه جنگندگی خود را حفظ کنید، هرگز قادر نخواهید بود یک کارآفرین موفق باشید.

شروع یک کسب و کار جدید

تحقیقات و یا در بیان دیگر تحلیل بازار

قبل از شروع، باید بازار مورد نظر خود را به‌دقت بررسی کرده و نیازها و تقاضاهای آن‌را تحلیل کنید. بررسی رقبا، تعیین مشتریان هدف و ارزیابی میزان تقاضا از مواردی است که باید در نظر گرفته شود. بهترین تاجران و صاحبین برندها همواره توصیه می‌کنند تا می‌توانید مهارت‌های ارتباطی، مدیریتی، تیم‌سازی و تحلیلی خود را بالا ببرید تا در این مرحله سربلند شوید. بسیاری از مالکان کسب و کارهای موفق روز دنیا معتقدند برای داشتن کسب و کارهای کوچک پرسود باید بارها و بارها نقش‌های مختلف را تجربه کنید و شخصا با محیط فروش محصول یا ارائه خدمات آشنا شوید.

برند کارفرمایی چیست و چه تفاوتی با برند تجاری دارد؟
بخوانید

داشتن برنامه‌ریزی اصولی (مهم‌ترین مرحله شروع یک کسب و کار جدید)

نگارش یک طرح کسب و کار جامع که شامل موضوعاتی مانند استراتژی بازاریابی، ساختار سازمانی، مالیات، حسابداری و منابع انسانی باشد، بسیار مهم است. در این مرحله باید مشخص کنید می‌خواهید کسب و کار جدید خود را چگونه اداره نمایید. بهتر است در این قسمت به سوالاتی از قبیل:

  • چه تعداد نیرو لازم است؟
  • چه میزان ساعت کاری باید در نظر گرفته شود؟
  • از چه ابزارهایی باید بهره برد؟
  • و …

پاسخ دهید. در این راستا هلدینگ چابک با داشتن برنامه ویژه کسب و کارهای بزرگ، بین‌المللی و یا توسعه محور می‌تواند راه موفقیت را برایتان هموار سازد.

تامین منابع مالی

باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید چگونه هزینه‌های شروع کسب و کار خود را تامین کنید. برای تامین منابع مالی می‌توانید به‌سراغ گزینه‌هایی همچون استفاده از سرمایه شخصی خود، جذب سرمایه‌گذار یا اخذ وام بروید. دقت کنید همواره در تمامی کتاب‌های کسب و کار توصیه شده ایده‌های خود را با راه‌اندازی کسب و کار جدید پاره وقت دنبال نمایید. مشخصا سختی تامین منابع مالی یک کسب و کار جدید پاره وقت و به تبع ضررهای آن کمتر خواهد بود. این‌طور فکر نمی‌کنید؟

پیدا کردن ایده مناسب و بدون شک پولساز

ثبت شرکت

حالا وقت آن رسیده کسب و کار خود را قانونی کنید و از قوانین پیروی نمایید. انتخاب نوع شرکت و ثبت آن مهم است. این اقدام حقوق و تعهدات شما را به‌طور قانونی تعیین می‌کند و اعتبار شرکت و اعتماد مشتریان را افزایش می‌دهد. برای پیشبرد این قسمت از مراحل راه‌اندازی کسب و کار جدید توصیه می‌کنیم با گروه‌های حرفه‌ای حوزه کسب و کار همچون هلدینگ چابک مشورت نمایید.

توسعه محصول یا خدمات

قسمت هیجان‌انگیز شروع یک کسب و کار جدید در این مرحله شکل می‌گیرد. در این مرحله هرچه توان دارید را به‌کار بگیرید و ایده خود را باید تولید محصول یا ارائه خدمات با کیفیت، اجرا نمایید. مطمئنا شما با طی کردن هر کدام از مراحل شروع کسب و کار با چالش‌هایی روبرو خواهید شد. این مرحله نیز از سایر مراحل مستثنی نیست. توصیه می‌کنیم دست از رویابافی برداشته و در شروع کار به‌سراغ تولید انبوه نروید.

بازاریابی و فروش

برای موفقیت در یک کسب و کار جدید، باید استراتژی بازاریابی موثری را اجرا کنید و محصول یا خدمات خود را به مشتریان معرفی نمایید. برای این‌منظور هر کسب و کاری یک برنامه را برای سازمان خود اتخاذ می‌کند. می‌توانید تیم بازاریاب خود را تشکیل بدهید و یا باشگاه مشتریان را راه‌اندازی کنید. فارغ از داشتن هر نوع برنامه‌ریزی و اتخاذ هر تصمیمی برای بازاریابی سازمان، خوب است بدانید تمامی برندهای مطرح حال‌حاضر دنیا پیشرفت خود را مدیون داشتن بازاریابی اصولی و کیفیت خدمات یا محصولات ارائه شده خود می‌دانند.

استراتژی قیمت گذاری، شمشیر دو لبه: چگونه قیمتی تعیین کنید که هم مشتری را جذب کند و هم جیبتان را پر پول؟
بخوانید

مانیتورینگ و بهبود مستمر کسب و کار جدید

وقت آن رسیده به‌عنوان یک مدیر، مرحله ارزیابی عملکرد کسب و کار خود را شروع نمایید و اعمال تغییرات و بهبودها کار خود را در راستای پیشرفت پیش‌ببرید. شما می‌توانید از داده‌هایی که بر اساس بازخوردها به‌دست آمده، استفاده نمایید.

جمع‌بندی

در مقاله پیش‌رو مراحل راه‌اندازی یک کسب و کار پررونق را به‌صورت اصولی بررسی کردیم. در پایان خوب است این نکته را اضافه کنیم، در هر مرحله از راه‌اندازی کسب و کار، مهم‌ترین نکته این است که پایبندی و انعطاف‌پذیری خوبی از خود نشان دهید و از تجربه‌ها و اشتباهات خود درس بگیرید. در این راستا هلدینگ چابک برای ارائه خدمات حوزه کسب و کار همراه شماست.

منابع

businessnewsdaily.com

forbes.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *